Bezpieczny dom w czasie wakacji

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie: urlopy i wyjazdy z domów. Nieważne czy będzie to krótki, weekendowy wyjazd czy dwutygodniowe wakacje zawsze będziemy narażeni na włamanie do domu lub mieszkania. Nieruchomości pozostawione bez opieki stanowią okazję, a wiadomo, że to okazja czyni złodzieja…

Jak można się zabezpieczyć przed przykrymi konsekwencjami włamania?  Co możemy zrobić i jak zapobiec włamaniom? Dzięki sprawnemu systemowi Smart Home i odpowiednio ustawionemu scenariuszowi działania można zminimalizować ryzyko.

Podstawową zasadą powinno być utrzymanie wrażenia, że w domu cały czas ktoś jest. Mieszkania czy domy często są obserwowane przed włamaniem, więc obserwator powinien odnieść wrażenie, że w domu są mieszkańcy.

System Smart Home Keemple można zaprogramować tak, aby o określonych porach dnia włączał poszczególne systemy, symulując życie domowe.

Najważniejszą sprawą będzie więc zaprogramowanie i skonfigurowanie poszczególnych elementów Smart Home. Podstawową rzeczą będą rolety odsłaniane i zamykane w odpowiednich porach. Kolejną ważną rzeczą są światła, które wieczorem rozbłysną w domowych pomieszczeniach i zgasną o takiej porze, kiedy domownicy zwykle udają się na spoczynek. Warto również zaprogramować włączanie telewizora oraz muzyki na określony czas.

System Smart Home Keemple może również dbać podczas Państwa nieobecności o trawnik – włączając i wyłączając zraszacze, albo akwarium – włączając i wyłączając oświetlenie czy napowietrzanie.

Należy przy tym pamiętać, że wszystkimi funkcjami można sterować w aplikacji. Jeżeli zajdzie potrzeba – modyfikować czynności, które powinny być w danym momencie wykonywane w domu.

Aplikacja Smart Home Keemple powiadomi również, jeśli wydarzy się coś niepokojącego. Jeśli inteligentny czujnik wykryje ruch, aplikacja natychmiast o tym poinformuje. W takiej awaryjnej sytuacji  można od razu podejrzeć poprzez system inteligentnych kamer, co dzieje się w domu.

System Smart Home Keemple umożliwia włączenie lub wyłączenie wszystkich świateł jednym przyciskiem. Można przy jego pomocy także opuścić wszystkie rolety równocześnie. W nagłych wypadkach, gdy znajdujemy się poza domem, może to być bardzo przydatna funkcja.

Oczywiście technologia inteligentnego domu nie może ustrzec w 100% przed włamaniem, może jednak w znacznym stopniu obniżyć jego ryzyko. Z systemem Smart Home Keemple na pewno wakacje będą spokojniejsze, a mieszkanie będzie pod kontrolą.

Nie zwlekaj!

Wejdź do świata Keemple już teraz!