Czy nasz dom jest już inteligentny?

Podłączyliśmy gniazdka z czasowymi wyłącznikami. Programujemy też oświetlenie, dodatkowo zainstalowaliśmy aplikację do sterowania telewizorem czy sprzętem audio ze smartfona. Co więcej! Do kaloryferów dokupiliśmy oddzielne sterowniki. Czy to znaczy, że posiadamy już smart home?

 

Coraz więcej firm posiada oferty oświetlenia, ogrzewania, RTV-AGD, jako pakiety „smart home” – jednak w większość z nich powstała w celach czysto marketingowych. Urządzenia otrzymują przydomek „smart home”, kiedy mogą połączyć się z Internetem. Co ważne zaliczane są do tej kategorii również te urządzenia, którymi dodatkowo możemy sterować z poziomu aplikacji w smartfonie, a dane przechowywać w chmurze. Jest to nadużycie, ponieważ nie jest to prawdziwy systemem inteligentnego domu. Zainstaluj system z prawdziwego zdarzenia!

Za sprawą inteligentnego domu zyskujemy pewność, że wszystko jest kompatybilne i możemy sterować całym systemem z jednego miejsca – jednej aplikacji. Warto pamiętać, że nie musimy mieć od razu wszystkiego. Smart home możemy porównać do puzzli – dokładamy kolejne elementy funkcjonalności. Dlatego jest to system dostępny praktycznie dla każdego.

Pamiętaj, w razie dodatkowych pytań zawsze możesz zwrócić się do specjalistów.

Nie zwlekaj!

Wejdź do świata Keemple już teraz!