Kiedy zainwestować w inteligentny dom?

Coraz częściej kupując mieszkanie od dewelopera mamy już w ofercie system smart home. Wtedy sprawa jest rozwiązana. Co jednak, gdy mieszkamy w domu czy bloku, w którym nie ma inteligentnych rozwiązań? Czy i kiedy warto zainwestować w smart home?

Najczęściej możliwe są dwie sytuacje, o których wspomnieliśmy już na samym początku:

– w mieszkaniu zbudowanym przez dewelopera mamy zainstalowany już system smart home i chcemy go rozbudować,

– mieszkamy w starym budownictwie i takiego systemu nie ma. Musimy więc zaplanować jego instalację od początku.

W pierwszej sytuacji powinniśmy najpierw sprawdzić, jakiej firmy system zaoferował nam deweloper, a następnie, jakie moduły systemu mamy w standardzie i czy spełniają one wszystkie nasze oczekiwania? System Keemple Smart Home jest systemem modułowym. Oznacza to, że zestaw można rozbudowywać. Podstawowym elementem i mózgiem systemu jest zawsze urządzenie centralne, które odpowiada za komunikację poszczególnych elementów między sobą i całego systemu z internetem. Mając moduł centralny, możemy dodawać kolejne elementy do tych, które otrzymaliśmy już od dewelopera w nowym mieszkaniu.

W drugiej sytuacji możemy sami zaplanować wdrażanie systemu smart home we własnym mieszkaniu lub domu. Oczywiście zawsze należy zacząć od urządzenia centralnego i później dodawać włączniki świateł oraz gniazdka, które będą stanowiły niejako szkielet całego systemu. Później sensory otwarcia drzwi i okien oraz czujniki ruchu, które będą pełniły funkcje alarmowe. Dodanie inteligentnej głowicy termostatu kaloryfera pozwoli nam zapomnieć o standardowym pokrętle temperatury. Kolejnym elementem mogą być inteligentne kamery, dzięki którym zawsze będziemy mogli sprawdzić, co dzieje się w domu.

No i na koniec jeszcze jedna ważna informacja, która nie zawsze jest tak oczywista: instalacja systemu modułowego Keemple Smart Home nie wymaga skuwania ścian, zmiany instalacji elektrycznej. Potrzebny jest tylko internet, bo wszystkie urządzenia łączą się bezprzewodowo.

System Keemple Smart Home pozwala dodawać poszczególne elementy w dowolnym momencie. Nie ma potrzeby kupowania od razu wszystkich modułów, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mamy również pewność, że wszystkie moduły systemu będą ze sobą kompatybilne i będą sterowane ze smartfona.

Nie zwlekaj!

Wejdź do świata Keemple już teraz!