Modułowa budowa zestawów Keemple

Każdy zestaw Keemple smart home  składa się z urządzenia centralnego (bramki), odpowiedzialnego za komunikację urządzeń między sobą oraz systemu z Internetem. Jeżeli przyrównamy bramkę do  „mózgu” naszego zestawu, to szkielet tworzą włączniki światła oraz inteligentne gniazdka. Podczas instalacji systemu klasyczne, mechaniczne włączniki ustępują miejsca nowoczesnemu dotykowemu panelowi, który oprócz oferowanej możliwości zdalnego sterowania cechuje się bardzo estetycznym i atrakcyjnym designem. Natomiast inteligentne gniazdka pozwalają nam zdalnie uruchomić i wyłączyć sprzęty elektroniczne w domu.

Montaż takich gniazdek nie wymaga ingerencji w instalację elektryczną – gniazdo wkładamy niczym adapter na wtyczkę innego typu – do gniazdka zewnętrznego i możemy je dowolnie przenosić po całym domu. Powyższe urządzenia pełnią w systemie bardzo ważną funkcję – przekazują dalej sygnał Z-Wave, tworząc sieć w topologii siatki.

Kolejnym elementem w zestawie jest nowoczesna głowica termostatu kaloryfera. Pozwala zapomnieć o niedokładnym pokrętle do ustawiania temperatury – tutaj nastawianie odbywa się za pomocą przycisków, a aktualną, dokładną temperaturę grzejnika możemy sprawdzić na cyfrowym wyświetlaczu.

Za funkcje alarmowe odpowiadają sensory otwarcia drzwi i okien oraz czujniki ruchu. Montaż takich czujników jest banalnie prosty, w żaden sposób nie ingeruje w istniejącą aranżację mieszkania. Pamiętajmy – żadnych kabli! Ich zadanie polega na ostrzeganiu użytkownika o nieproszonych gościach w domu. W momencie otwarcia drzwi (lub okna, czy szafki – miejsce instalacji jest dowolne) zabezpieczonych sensorem, otrzymujemy w telefonie powiadomienie Push, mówiące nam, który sensor i kiedy został aktywowany.

Podobnie z czujką ruchu, która w momencie wykrycia obecności w polu swojego widzenia przesyła stosowne powiadomienie. Standardowy zestaw obejmuje również integrator multimediów. Pozwala on przenieść funkcje pilota danego urządzenia na telefon.

Pilot do telewizora, dekodera, kina domowego w jednym telefonie? Tak, to możliwe!

 Ważną zaletą takiej konstrukcji zestawu jest modułowość.

W każdej chwili mamy możliwość dodania kolejnych elementów do zestawu za pomocą kilku kliknięć. Rozbudowa zestawu może obejmować sterowniki do rolet, ściemniacze światła, czujniki zalania czy czujniki dymu.

Do poprawnego działania systemu potrzebujemy jedynie łącza internetowego oraz smartphone z systemem Android lub iOS. Po krótkiej wizycie technika, który przygotuje instalację w naszym mieszkaniu i przeprowadzi krótką prezentację działania sytemu, możemy cieszyć się pełnią funkcjonalności naszego zestawu – obsługa aplikacji sterującej jest bardzo prosta i intuicyjna. Została zaprojektowana tak, by każdy użytkownik –  starszy czy młodszy – mógł wykorzystać możliwości zestawu do maksimum. Przyjazny interface wita nas dużymi, dobrze widocznymi ikonami. Całe sterowanie odbywa się za pomocą kilku kliknięć w przejrzystym menu. Po kilku chwilach z nową “appką” nie będzie już dla nas żadnych tajemnic.

Nie zwlekaj!

Wejdź do świata Keemple już teraz!