Scenariusze w inteligentnym domu

Inteligentny dom wie, kiedy włączyć światło, obniżyć lub podnieść temperaturę w grzejnikach, zagotować wodę na herbatę lub zaparzyć kawę. Taki dom dostosowuje się do rytmu jakim żyją mieszkańcy, przewiduje ich powrót z pracy, ze szkoły, wita, gdy wracają z wakacji. Inteligentny dom rozumie potrzeby domowników, wie co zrobić, by oszczędzić na rachunkach, a nawet jak sprawić, by jego mieszkańcy czuli się bezpiecznie. Taki dom jest w ciągłym kontakcie z właścicielem i informuje na bieżąco o tym, co się dzieje w jego wnętrzu. Jak go tego nauczyć? To proste! Wystarczy zaprogramować swoje scenariusze i w aplikacji kontrolować wszystko na bieżąco!

Scenariusze są podstawą działania inteligentnego domu. System Keemple Smart Home umożliwia wprowadzenie dowolnej ilości własnych scenariuszy. Możesz nauczyć dom indywidualnych zwyczajów. Poniżej przedstawimy kilka przykładowych, typowych scenariuszy.

Inteligentny dom budzi się ze snu wraz z Tobą. Podnosi rolety i włącza Twój ulubiony kanał telewizji śniadaniowej. Smart Home wie, że najlepiej rozbudzi Cię filiżanka świeżej, aromatycznej kawy, która właśnie czeka w ekspresie. Wstajesz, idziesz do łazienki, kolejno włączają się światła. Przecież nie będziesz szukał włączników, kiedy jesteś jeszcze zaspany. Ogrzewanie podłogowe w łazience już przyjemnie ogrzewa stopy. Włączyło się kilka minut wcześniej, by temperatura w pomieszczeniu zdążyła podnieść się do takiej, jaką lubisz. Teraz pora na Twoją ulubioną kawę i spojrzenie w ekran telewizora. Masz jeszcze kilka minut zanim dzieci wstaną, ale wiesz, że poinformuje Cię o tym czajnik, który zacznie podgrzewać wodę na herbatę dla najbliższych. Masz jeszcze chwilę tylko dla siebie i nie musisz sobie zaprzątać tym głowy.

Wychodzisz do pracy, a dzieci do szkoły. Wiesz, że nie musisz wyłączać telewizora ani żelazka po porannym prasowaniu dziecięcych ubrań. Twój inteligentny dom będzie na Ciebie czekał i zadba o bezpieczeństwo w jego wnętrzu. Sam rozumie też, jak ważne są oszczędności w życiu codziennym – obniży, więc temperaturę w kaloryferach i wyłączy wszystkie światła. Będzie czekał do popołudnia na Twój powrót, kiedy to przywita Cię ulubioną muzyką z odtwarzacza i podniesie delikatnie temperaturę, żebyś czuł się komfortowo.

Twój inteligentny dom wie, ze potrzebujesz odpoczynku.  Być może nie rozumie na czym to polega – bo przecież nigdy sam nie odpoczywa – ale doskonale zna potrzeby mieszkańców. Wie, że podczas wyjazdu na wakacje ma sprawiać wrażenie, że cały czas przebywasz wewnątrz. Zapala i gasi światła, włącza muzykę, podnosi rolety. Obserwując dom z zewnątrz każdy będzie miał wrażenie, że ktoś w nim się znajduje – a Ty, bez zmartwień możesz zrelaksować się podczas wymarzonego odpoczynku. Dobrze wiesz, że w każdej chwili możesz zajrzeć do środka i sprawdzić czy wszystko jest w porządku, a to za sprawą kamer sterowanych z poziomu aplikacji. Każde  niekontrolowane otwarcie drzwi czy okien nie umknie Twojej uwadze. Inteligentny dom powiadomi Cię o tym fakcie poprzez dedykowaną aplikację. Możesz zareagować natychmiast. Dlatego teraz spokojnie odpocznij, Twój dom przywita Cię po powrocie.

Keemple Smart Home wie, że każdy dom żyje swoim życiem, każdy mieszkaniec ma indywidualne przyzwyczajenia i upodobania. Dlatego stwórz swój scenariusz dla domu, w którym mieszkasz. Spraw by dom czy mieszkanie dostosowało się do Twojego rytmu dnia. Pamiętaj, że w dowolnej chwili możesz zmodyfikować scenariusz poprzez dedykowaną aplikację.

Bo przecież życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze.

 

W Keemple Smart Home to rozumiemy.

Nie zwlekaj!

Wejdź do świata Keemple już teraz!